הכנו במיוחד עבורך מאמרים במגוון רחב של נושאים מעניינים וחשובים מהעולם שלנו.

אם משהו לא מובן או שנשארו לך שאלות- אנחנו במרחק שיחת טלפון אחת.

הבלוג שלנו - תוכן, מידע ומאמרים

האם הרפואה האלטרנטיבית מרפאה קורונה?

עודכן ב: 17 ספט 2020

מאת וולוך בנימין

‏9 אוגוסט, 2020מבוטחים יקרים, אנו נמצאים בזמן שבו מספר רב של חברות בעולם מנסות להוביל את המירוץ לפיתוח חיסון יעיל לנגיף הקורונה, במהלך החודש ,הגיעו חדשות מעודדות מצידה של חברת "מודרנה" שהכריזה שחיסון שפיתחה , עורר תגובה חיסונית חזקה בקרב כל 45 המשתתפים בניסוי. החומר עורר את הנוגדנים הנדרשים לפי ההערכה המקובלת כיום לפיתוח החיסון. התוצאות פורסמו בעיתון הרפואי "The New England Journal of Medicine"

בד- בבד, אוניברסיטת אוקספורד בשיתוף עם חברת "אסטרה-זניקה" החברה הבריטית שבדית, הכריזה על תוצאות הניסוי המשולב לבטיחות ויעילות של החיסון שלה נגד הנגיף (שלבים 1 ו-2). בניסוי השתתפו 1,077 מתנדבים, כמחציתם בקבוצת ביקורת. לא נצפו תופעות לוואי חריגות למעט חום, כאבי ראש וצמרמורות אצל חלק מהמשתתפים. מרבית מקבלי החיסון הראו תגובה חיסונית משמעותית, והנוגדנים שנאספו מדמם נטרלו בהצלחה את הנגיף במבחנה.


אם כך הם פני הדברים, מגפת הקורונה תהפוך במהלך החודשים הקרובים ממגפה שכילתה אוכלוסיות שלמות בעולם והיוותה ועודנה מהווה גורם למשבר כלכלי חסר תקדים למחלה קלה דמוית שפעת .

במהלך השבוע האחרון, דעכה השמחה הרבה שהייתה סביב מציאת החיסון עם הודעתו של ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לבית הלבן בענייני קורונה,אשר העריך כי הסיכוי לפיתוח חיסון יעיל במיוחד נגד המחלה, שמספק הגנה של 98% לפחות, הוא נמוך ביותר.

אם כך מהו הפתרון?

במהלך החודשים האחרונים מצטברות יותר ויותר עדויות המעידות כי טיפול באמצעות רפואה אלטרנטיבית הביא לשיפור חסר תקדים בתסמיני המחלה, רוב העדויות מגיעות מבייג'ינג אשר דגלה ברפואה הסינית המסורתית (TCM) כדרך לטפל במחלה. מסמך ממשלתי רשמי של ממשלת סין שפורסם לאחרונה טען כי 92% מהחולים בנגיף Covid-19 במדינה טופלו איתו בדרך כלשהי, TCM היא אחת הצורות הוותיקות בעולם לטיפול רפואי והיא כוללת מגוון טיפולים החל ממרקחות צמחים לדיקור סיני ועד טאי צ'י.

טיפול מסוג זה פופולרי מאוד בסין לאורך הדורות, אם כי מדי פעם מתעוררים ויכוחים עזים ברשת על השימוש בו. שישה תרופות מסורתיות פורסמו כטיפולי בנגיף Covid-19, כאשר השניים מהבולטים הם ליאנהואה קינגוון - המכיל 13 ע