לרוב, אנו מתכוונים לעליית שכר משמעותית, כזו שנובעת מקידום לתפקיד בכיר יותר או מעבר לחברה אחרת.

לצד הגדלת ההכנסה, נוספת אחריות לעתיד הפיננסי שלך ולהווה הביטוחי שלך וכמעט כמו תמיד, גם כאן הכל מתחיל בבחינת תכנית הפנסיה שלך והיקף הכיסויים הקיימים.

שינוי שכר בעצם רלוונטי במיוחד לפוליסת חיסכון פנסיוני שברשותנו , עצמאים ושכירים כאחד , או בעצם לרכיב ספציפי בתוך הפוליסה שנקרא "אובדן כושר עבודה".

בתוך פוליסת החיסכון לפנסיה שלנו ישנם גם שני רכיבי ביטוח (בנוסף לרכיב החיסכון)

אובדן כושר עבודה- אשר יספק לנו הגנה בצורה של "הגנת הכנסה" לתקופה בה לא נוכל לעבוד.

ביטוח חיים למקרה מוות- לא נראה לנו שיש צורך להרחיב, נכון?

הכיסוי אובדן כושר עבודה המצוי בתוך הפוליסה הפנסיונית שלנו או בפוליסת אובדן כושר עבודה עצמאית מספק לנו כיסוי של 75% מן השכר המבוטח שלנו בקרות מקרה ביטוח שימנע מאיתנו לעבוד באופן מלא או חלקי, זמני או קבוע.

 

במקרה של עצמאים חשוב לעדכן את השכר המבוטח לפי הכנסות בפועל על פי דוחות רואה חשבון (כי בקרות מקרה ביטוחי התשלום יכסה 75% מן השכר המדווח בפוליסה אפילו אם אתם מרוויחים/מכניסים יותר כסף.)

במקרה של עובד שכיר חשוב לעדכן את הפוליסה מעת לעת על פי תלושי השכר (במקרה של שינוי שכר) , ייתכן כי שכיר שהשתכר תקופה ארוכה ב 7,500 ש"ח וקיבל העלאת שכר ל 9,000 ש"ח עדיין מבוטח בפוליסה על כיסוי למקרה ביטוח בגובה 75% משכר של 7,500 ש"ח ומכיוון שזה לא עודכן, השכיר יקבל תגמול מהביטוח- תואם לפוליסה שברשותו.

הקפידו לעדכן מפעם לפעם את סוכן הביטוח ו/או את חברת הביטוח בשינויי השכר וכן הקפידו לעקוב ולבדוק את השכר, הפרמיה והכיסוי המבטחים אתכם.

בכל מקרה, צוות אשכול קדם תמיד כאן לרשותכם במרחק של שיחה אחת 03-6395656 ואם יותר נח לך שאנחנו נחזור אליך, ניתן להשאיר לנו הודעה כאן למטה ונחזור אליך תוך יום אחד.

תודה! פנייתך נשלחה בהצלחה נציגנו יצרו עמך קשר בהקדם

שינוי שכר