לחיים דינמיקה משלהם.

רובנו מתחתנים, מביאים ילדים לעולם, מגדלים משפחה. חלקנו נותרים רווקים,אך מביאים ילדים לעולם. יש שמתגרשים ומתחתנים שוב ולצערנו גם חלקנו מתאלמנים מוקדם מהצפוי. הכל קורה, דינמי ומשתנה ובעצם, לאף אחד מאיתנו אין חוזה עם החיים.

כשמהו משתנה בסטטוס האישי שלך מאד חשוב לבדוק את פוליסות הביטוח שלך ולבחון האם הן צריכות התאמה, שינוי או עדכון בהתאם.

שינוי מעמד אישי

בעת שינוי במצב המשפחתי חשוב מאוד מאוד לעשות התאמה לצורך הביטוחי החדש, למשל אם התחתנת אז יש צורך לשנות את הכיסוי הביטוחי למקרה של מוות (או לרכוש אחד כזה במידה ואין ) כך שייתן מענה הולם לבן/בת הזוג כמו גם למשל חשוב לעדכן כעת מוטבים/שארים בקרן הפנסיה/ביטוח המנהלים ובשאר הפוליסות שיש לך ואותו הכנ"ל בדיוק במידה והתגרשת , ביטוח זה לא זכייה במכונת מזל– מטרתה של פוליסת ביטוח מכל סוג היא אחת והיא פשוטה מאד- לספק לך וליקרים לך הגנה מקסימלית במקרה של אירוע ביטוחי .

כך למשל כי ביטוח חיים ישלם סכום חד פעמי או קיצבה חודשית ליקרים לך לאחר מקרה מוות (ובאמת, חס וחלילה), אובדן כושר עבודה יגן על הכנסתך החודשית לתקופה בה לא יתאפשר לך לעבוד, ביטוח מחלות קשות יעניק לך סכום חד פעמי להתמודדות כלכלית עם מחלה שהתגלתה וכן הלאה.

בעצם הביטוח בא לשמר על המצב הקיים בזמן מקרה ביטוחי ולסייע כלכלית או רפואית כדי שחייך וחיי סובביך יימשכו כמה שאפשר, כרגיל וללא פגיעה כספית.

אז במקרה הטוב רכשת ביטוחים מתאימים עם כיסויים מתאימים, לא פחות חשוב לעדכן מוטבים/ שארים בכל שינוי בחיים האישיים ולא לחכות ליד הגורל.

זיכרו כי פוליסת ביטוח גוברת על צוואה מבחינה חוקית ועל כן חשיבות עדכון המוטבים / האנשים שתרצו להגן עליהם קריטית ביותר!

הקפידו לציין שם מלא ות.ז ולפרט כמה שניתן את המוטבים שלכם.

לאורך חיינו הצורך הביטוחי יכול לרדת, ברגע שילדינו כבר אינם תלויים בנו או שיש לנו נכסים שנותנים מענה הולם למוטבים שלנו – התייעצו עם אנשי ביטוח מה הצורך הביטוחי שלכם ואם אין לכם צורך ותרו על המוצר  ( יש  הרבה מאוד מוצרים שיכולים לתת לכם מענה לצרכים אחרים חשובים שאולי לא מוגנים כהלכה )

דבר אחרון, בעת הצטרפות תינוק למשפחה – נא וודאו שיש לכם ביטוח בריאות הולם ( אנחנו מקווים שלכם דאגתם לפני אבל אם לא זאת הזדמנות טובה לדאוג גם לעצמכם ) הכיסוי לביטוח בריאות מקיף איננו יקר ומאוד חשוב שיהיה לילדכם הן לחלילה מצבים קשים ומורכבים והן למצבים פשוטים יותר שיקלו עליכם את חיים ויקנו לכם בפועל קדימות בתור /בחירה ברופאים הטובים ביותר / התפתחות הילד/ רפואה אלטרנטיבית ועוד.

בנוסף עם הצטרפות הילד למשפחה ( מעבר לתוכנית החיסכון שניתנת על ידי המדינה בסך של  50 ₪ בחודש  ) שווה להקים לילד תוכנית חסכון לטובת דברים שתרצו במהלך השנים ( בר/בת מצווה , רישיון נהיגה , טיול לאחר צבא ,לימודים או כל דבר שחשוב לכם ) יתרון ההפקדות הינו גדול שכן גם הכסף מייצר ריבית דה ריבית  וגם מדובר בסכומים לא משמעותיים שיצטברו בעתיד לסכומים שיקלו עליכם, מאד.

אז לסיכום, הנה הדברים שחשוב לך לעשות בעת שינוי אישי בחיים:

1. להוסיף או לשנות מוטבים בפוליסות :מנהלים, פנסיה, ביטוח חיים, משכנתא ועוד בהתאם לשינוי.

2. לבדוק אם צריך ואפשר להגדיל את סכומי הביטוח- הפיצוי והקיצבה.

3. לחזק את ההגנות- לבחון את ביטוחי החיים, הבריאות והסיעוד ובמידת הצורך לשנות או לרכוש בהתאם.

4. לתכנן את עתידנו הפיננסי- לבחון יחד את תוכניות החיסכון ולראות במה טובים השניים מן האחד.

אם בא לך שנשב יחד איתך ונבחן חלופות אנחנו נמצאים במרחק שיחת טלפון אחת 03-6395656

ואם יותר נח לך שאנחנו נחזור אלייך, ניתן להשאיר לנו הודעה ממש כאן למטה ונחזור אליך תוך יום אחד.

תודה! פנייתך נשלחה בהצלחה נציגנו יצרו עמך קשר בהקדם