אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת מה יהיה מחר, בטח ובטח לא בגיל הפרישה לפנסיה.

מה שכן תלוי בנו זה כמה אנחנו מוכנים להשקיע בתכנון לקראת היום הזה כדי למקסם את כל מה שאנחנו עושים היום ונעשה מחר ליום בו נרים את המפרש של היאכטה ונצא להפליג -נצא לפנסיה.

ייעוץ ותכנון לפרישה

מה זה ייעוץ לפרישה?

תהליך בו לוקחים חלק המבוטח ומתכנן פיננסי מוסמך (CFP) , בתהליך אנו ממפים יחד את מכלול הכספים של המבוטח ובשלב הראשון עושים פשוט סדר וניתוח מעמיק, (מאד מעמיק ) כדי לקבלת תמונת מצב פנורמית, נכונה להיום של מצבו הפיננסי של המבוטח (מכל הבחינות).

מה זה אומר? 

על מנת לתכנן את יום הפרישה לפנסיה שלנו בצורה מיטבית לא מספיק רק לדעת מה צברנו בקרן הפנסיה (או בקופה הפנסיונית) שלנו, אנחנו צריכים קודם לדעת מה קורה בשטח היום מכל הבחינות, כמה כספים צבר המבוטח גם בפנסיה וגם בחסכונות אחרים, אילו נכסים או הכנסות נוספות יש לו וכו' ועל מנת לעשות זאת אנחנו צריכים להוציא את כל המידע , לעבד ולסדר אותו ולנתח אותו.

למה צריך לעשות את זה?

מכירים את המשפט חלומות לחוד מציאות לחוד? אז בדיוק זה.

בתהליך ייעוץ לפרישה אנחנו נבין מכם מה החלומות והתוכניות שלכם לגיל הפרישה ובל נשכח שאנחנו עובדים כל חיינו כדי להגיע לרגע הנכסף הזה, כן? 

במקביל לחלומות שלכם אנו נייצר לכם תמונת מצב מאד ריאלית (בעזרת מחוללים מיוחדים ומגוון כלים רחב מאד שקיימים למתכנן הפיננסי) שישקפו לכם את מצב ההכנסות הצפוי שלכם לגיל פרישה בהתחשב בכל הנתונים הקיימים נכון להיום כמו:

צבירות בפוליסות הפנסיה שלכם (וכמובן חישובים שלהן לצבירה עד גיל הפרישה),מיסוי רלוונטי לכם לעניין הפנסיה שלכם (כולל עבר הווה ועתיד), חסכונות שלכם, נכסים שלכם, הכנסות נוספות, פוליסות ביטוח שקיימות לכם, הכנסות שתהיו זכאים להם מביטוח לאומי וגופים ממשלתיים נוספים ועוד.

כאשר ביד ימין נראה באופן ברור את החלומות שלכם וביד שמאל נראה את היכולות שלכם (נכון להיום) נוכל ליצור גשר בין שתיהם ולייעל את המצב בשנים שנותרו עד ליציאה לפנסיה כדי שהחלומות שלכם והמציאות שלכם לא יהיו לחוד.

 

 

בייעוץ לפרישה נעסוק בכמה נושאים:

  • פוליסות פנסיוניות: נוציא מידע מהמסלקה הפנסיונית אודות כל התוכניות הקיימות עבורכם, ננתח את המידע עבר-הווה-עתיד כולל משיכות מפיצויים בעבר, שינויים בפוליסות, תקינות הפקדות, דמי ניהול וכו' ונוודא שהתוכניות הקיימות לכם הן הכי טובות עבורכם ועבור החלומות שלכם.

  • מיסוי: עבר, הווה ועתיד, נתכנן ונבדוק את נושא המיסוי (גם ממשיכות עבר וגם בעתידכם הפנסיוני בגיל פרישה) ונתכנן את משיכת הכספים העתידית שלכם בצורה שתקטין למינימום את חבות המס עבורכם.

  • ידע  וחיבור לגורמים משפטים רלוונטים ( למשל נושא צוואה חכמה  ),הכרת נושא דיני העבודה הרלוונטים לכם ועוד.

  • תכנון פיננסי מתקדם- שילוב כל ההכנסות הצפויות והעכשוויות בצורה מסודרת ותכנון לכדי היעד הכנסה שלכם לגיל פנסיה.

  • ביטוח לאומי – קצבאות ויכולת ניטור בין הזכויות המגיעות לנו מחברת הביטוח של המדינה שלנו.

חשוב לזכור  שייעוץ פרישה נכון יכול לחסוך כסף רב (הן מבחינת מיסוי והן מבחינת הפקדות לקופות לא נכונות, תכנון לקוי של עתידנו וכו')  ולסייע בכך להגדיל את הפנסיה הצפויה ו/או את הכספים שאמורים להיות משולמים לנו מחברות הפנסיה /בתי השקעה /חברות ביטוח / לאחר הפרישה באופן משמעותי.

מדובר בתהליך הכולל  היבטים רבים  ולכן קיימת חשיבות רבה לביצוע התהליך בעזרת איש מקצוע נטול פניות ששכרו ישולם לו על ידיכם (ולא על ידי צד ג  ) ובכך תבטיחו את קבלת מלוא האובייקטיביות ואת רמת השרות הגבוהה ביותר. 

בשנים האחרונות נוסד בעולם מושג חדש CERTIFIED FINANCIAL PLANNER - מתכנן פיננסי מוסמך

המתכנן הזה  מגיע על פי רב מעולם הביטוח ( עם ותק הולם ) ו/או מעולם ראיית החשבון , מדובר באיש מקצוע שמעבר להכל עבר הכשרה של  כשנתיים רק לטובת תכנון פיננסי וזאת מעבר לכל שנותיו כאיש מקצוע באחד מהתחומים מעלה.

 

מה עושים בתהליך ייעוץ פרישה?

נתחיל במשיכת מלוא המידעים עבורכם מהמסלקה הפנסיונית, הר הביטוח, הבנקים וכל גוף רלוונטי (נכסים, חסכונות, הכנסות וכו') ולאחר שלב זה אנו נבצע את הניתוח המעמיק והראשוני בלעדיכם.

לאחר שנסיים נישב יחד לכוס קפה , נבין מה החלומות שלכם ונבנה יחד את הגשר בין התוכנית המנותחת לחלומות, וכן, הם לגמרי אפשריים עם תכנון נכון.

לאחר שנסיים את כוס הקפה נקצה משימות לביצוע (במידת הצורך, כן?) על מנת לוודא שהתוכנית שלנו תצא לפועל. (שינויים בפוליסות, הרחבת או הקטנת כיסויים, ביצוע חסכונות, הליכי מיסוי, הליכים משפטיים ועוד) ושם אנו נסייע לכם ונמשיך איתכם את הדרך עד לביצוע התוכנית שבנינו יחד למען עתידכם הפנסיוני והגשמת כל החלומות שלכם.

אז עצה שלנו, מתנת יום הולדת הכי שווה שתוכלו לפנק בה את עצמכם ואת יקיריכם היא פגישת תכנון וייעוץ פיננסי.

 

החלומות שלנו
ההכנסות הצפויות שלנו
<< ייעוץ ותכנון פרישה >>