כן, גם היום הזה צפוי להגיע, אחרי שנים ארוכות של עבודה ועשייה. זה הזמן שלך ליהנות מהפירות. להרים רגליים על השולחן או להרים מפרש ולהפליג לעבר החלומות שלך.

רגע לפני, הנה הסיכום של כל הזכויות המגיעות לך והדרך לקבלתן.

מאחלים לך הנאה צרופה.

תקופת היציאה לפרישה יכולה להיות זמן איכות מצוין, אם רק נדע להתכונן אליה נכון ונכון שהכי חשוב להתחיל להתכונן לפנסיה בגיל 20 אבל לא כולנו עושים את זה  .. בכל מקרה אם הגעת לגיל פרישה חשוב מאוד מאוד לדעת את הדברים הבאים שכן ישנה משמעות אדירה להחלטות שיתקבלו על ידך הן באספקט הפנסיה והן באספקט המיסוי ( שהינו חלק בלתי נפרד מן הפנסיה שלך פעמים רבות ) בנקודות הבאות :

אופן קבלת הפנסיה החודשית

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתיקונים ושינויים בחוק ובעולם הפנסיה בקצב מסחרר (חוק פנסיה חובה, ביטול מקדם המרה קבוע, תיקון כזה או תיקון אחר) חלק מן התיקונים הללו משפיעים בצורה דרמטית על אופן משיכת הכספים שלנו בגיל פרישה ( הוני שזה בעצם חד פעמי או קצבתי שזה תשלום חודשי )

כך למשל כספים שהופקדו מינואר 2008 יכולים להימשך רק בצורת פנסיה קצבתית אלא אם כן יש לך פנסיה חודשית של מינימום 4,400 ₪ (הפקדה נטו)  ( נכון לשנת  2018 )   ואם קיימת לך פנסיה כזאת וצבירה נוספת חשוב לבחון איזה כספים כדאי למשוך כפנסיה ואלו בצורה הונית אם בכלל ..


מסלול הקצבה

לפי המסלול שתבחרו – ייקבע בפועל   למי תהיה זכאות לקבלת תשלומי הפנסיה, בשלמותם או בחלקם, במקרה של פטירה שלכם ו/או של יקירכם


מיסוי

אחת מן הנקודות החשובות בגיל הפרישה- הכספים שהפקדתם המהלך השנים "נצבעו" בצבעים שונים כך למשל יש "קצבה מזכה" זה אומר כספים ששולמו והייתה בגינם הטבת מס בגין ההפקדה ועתה הם "חייבים במס" ויש גם  "קצבה מוכרת" שזה כספים ששולמו במהלך השנים ללא הטבת מס ואלה כספים פטורים ממס.

התאמת התמהיל הנכון יכול לחסוך לך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, בל נשכח את נושא הטבות מס ובכלל מיסוי שיש להם פקטור רציני בעניין הפנסיוני שלך.

 

חשוב מאוד לשבת עם איש מקצוע שיתאים לכם באופן אישי את המסלול הטוב והמשתלם ביותר עבורכם מבחינה ביטוחית, מיסוי וגם תתאם את החלומות ורמת החיים הרצויה שלכם.

 

מתי כדאי להתחיל להערך לפרישה?

שנה לפני -כדאי להיערך ולעשות פגישה עם מומחה שתיתן לך תמונת מצב היכן אתה עומד ( ואז תדע אם אתה "יכול " לפרוש בצורה משביעת רצון או שאולי כדאי בכלל להמשיך ולעבוד  )  

ברגע שהחלטת לפרוש – יש להתחיל את התהליך כשלושה חודשים מראש ולהיכן את המסמכים שיבקש ממך איש המקצוע- חשוב מאוד שתכיר שיכול להיות שלא תצליח לקבל את הפנסיה מחברת הביטוח /קרן הפנסיה בחודש הראשון לאחר עזיבת מקום העבודה( במצב כזה תקבל לאחר חודשיים שכר כפול ) אבל יש להיערך לכך כלכלית ועדיף- מראש.

צוות אשכול קדם מאחל לך הנאה ​מקסימלית בתקופה זו, 60 + זה לגמרי ה 40 החדש..

אנשי המקצוע שלנו עומדים לרשותך בכל היבט ביטוחי, תכנון פרישה, פנסיוני ונשמח לעזור לך להרים מפרש בביטחה.

אנחנו נמצאים ממש מרחק של שיחה אחת 03-6395656

ואם יותר נח לך שאנחנו נחזור אליך, ניתן להשאיר לנו הודעה ממש כאן למטה ונחזור אליך תוך יום 1.

תודה! פנייתך נשלחה בהצלחה נציגנו יצרו עמך קשר בהקדם

יציאה לפנסיה